Wywiad z Dorotą Mastalską, Skrzydła Sukcesu

Networking – genialny sposób na realizację celów

Wywiad z Dorotą Mastalską, która od prawie 10 lat organizuje spotkania networkingowe i stworzyła takie projekty jak: Arena Biznesu, Kalendarz Sukcesu i Skrzydła Sukcesu.

Rozmawia: Joanna Wiejak, Klub Przedsiębiorcy.
Dorota Mastalska

„Moją największą pasją jest łączenie ze sobą ludzi”
– Dorota Mastalska (na zdjęciu pierwsza z lewej)

JW: Dlaczego organizujesz spotkania networkingowe?
Jak one wyglądają? Jakie cele realizujesz?

Organizuję dwa rodzaje spotkań networkingowych:

  1. Arena Biznesu – organizowana dla przedsiębiorców. Celem jest nawiązanie bliższych relacji oraz integracja. Podczas spotkań Areny Biznesu uczestnicy uczą się np. gry w golfa, tańców na rurze, czy jeżdżą na gokartach.
  2. Skrzydła Sukcesu – cykl konferencji networkingowych, odbywających się obecnie w kilkunastu miastach w Polsce, których celem jest:
  • edukacja z takich tematów jakie mogą się przydać osobom przedsiębiorczym np. coaching, zarządzanie czasem, inwestowanie w nieruchomości. Na konferencji odbywają się trzy konkretne szkolenia prowadzone przez profesjonalistów;
  • motywacja poprzez pokazanie osoby – Gwiazdy Biznesu – która w Polskich realiach doszła od zera do milionera. Gwiazdy opowiadają swoją historię oraz mówią co możemy zrobić, aby powtórzyć ich sukces. Gościli u nas m.in. Elżbieta Filipiak – Przewodniczący Rady Nadzorczej Comarch, Daniel Kubach – multimilioner, Anioł Biznesu; i wielu innych inspirujących ludzi;
  • najważniejszym elementem jest networking czyli czas w którym wszyscy uczestnicy mogą poznać się osobiście, nawiązać nowe kontakty biznesowe i opowiedzieć innym o swojej działalności.

JW: Kogo zapraszasz? Jakie osoby przychodzą na spotkania?

Zapraszamy przede wszystkim przedsiębiorców, osoby przedsiębiorcze i ludzi, którzy działają w biznesie.

Skrzydła Sukcesu catering

Zdjęcie z wydarzenia: Skrzydła Sukcesu

JW: Czym dla Ciebie osobiście jest networking?

Dla mnie to sposób rozwijania swojego biznesu, genialny sposób na realizację swoich celów, to promowanie osiągnięć innych ludzi:

  • działając ”tradycyjnie” 1+1=2 (czyli gdy spotkają się 2 osoby)
  • w networkingu 1+1=11 lub 111 czyli łącząc swoje kontakty biznesowe, współpracując a nie konkurując, jesteśmy w stanie osiągnąć o wiele więcej.

JW: Co jest najważniejsze w budowaniu dobrych relacji?

Najważniejsza jest otwartość, nastawienie na współpracę, rozmowa z ludźmi (nie prowadzenie monologu), przygotowanie się do spotkania.

JW: Jakich błędów uważasz, że trzeba unikać?

Największe błędy to:

  • prowadzenie monologu zamiast rozmowy,
  • opowiadanie nachalnie o wszystkich swoich działalnościach i sprzedawanie już na spotkaniu networkingowym swoich produktów lub usług,
  • brak kontaktu z uczestnikami spotkania i czekanie aż inni się sami do nas odezwą.

Zdjęcie z wydarzenia: Skrzydła Sukcesu

Zdjęcie z wydarzenia: Skrzydła Sukcesu

JW: Możesz opisać jakąś ciekawą historię przedsiębiorców, którzy rozwinęli biznes dzięki networkingowi?

Mamy mnóstwo takich historii.

Ostatnio na Skrzydła Sukcesu przyszła kobieta, która przyznała się nam, że była na pierwszej konferencji w Katowicach. Pracowała wtedy w biurze księgowym, jednak zupełnie nie było to jej idealne zajęcie.

Na Skrzydłach Sukcesu – słuchając występującego tam coacha – Celestyny Osiak oraz rozmawiając z innymi przedsiębiorcami postanowiła, że zmienia swoje życie i otwiera firmę zajmująca się tym co kocha. Otwarła studio florystyczne. Gdy przyszła na kolejne Skrzydła Sukcesu poznała właścicieli hoteli, firmy organizujące śluby, restauracje które stały się jej stałymi klientami.

Dzięki Skrzydłom Sukcesu nie tylko zmieniła swoje życie ale również pozyskała sporo stałych klientów którzy polecają jej firmę dalej.

Informacje o osobie i firmie:

Dorota Mastalska – jej największą pasją jest łączenie ze sobą ludzi. Od prawie 10 lat organizuje spotkania networkingowe i swata ze sobą przedsiębiorców. Stworzyła takie projekty jak: Arena Biznesu, Kalendarz Sukcesu i Skrzydła Sukcesu. Jej motto życiowe:

”Jeśli twierdzisz, że potrafisz – masz racje. Jeśli twierdzisz, że nie potrafisz – też masz rację!” 🙂

Law Business Quality no 1

Wywiad z Dorotą Mastalską ukazał się jako fragment artykułu
„Networking – sposób funkcjonowania w świecie biznesu”
w magazynie Law Business Quality no 1. / 04.2014
Autor wywiadu: Joanna Wiejak