Eksport. Najczęstsze błędy popełniane przy wchodzeniu na obcy rynek i jak ich uniknąć? (na przykładzie rynku brytyjskiego)

Akademia Doradcy w ramach cyklu WTORKOWE Spotkania Biznesowe zaprasza na:

Wtorek, 6. listopada 2012,
godz. 18:00-21:00

Adres spotkania:
Warszawa, ul . Smolna 40 sala 7 (parter).

(róg Nowy Świat / Al. Jerozolimskie)

Temat:

Eksport. Najczęstsze błędy popełniane przy wchodzeniu na obcy rynek i jak ich uniknąć? (na przykładzie rynku brytyjskiego).

– Spotkanie rozpoczynamy o 18:00 kawą, herbatą, chwilą rozmowy.
– Przyjdź 10 minut wcześniej, aby dokonać rejestracji.
– Wykład zaczyna się ok. 18:15...

Zapraszamy serdecznie na Wtorkowe Spotkanie Biznesowe, na którym nasz gość i ekspert, Bartek Wasiewski na bazie swoich doświadczeń jako przedsiębiorca w Wielkiej Brytanii, zajmujący się logistyką i rozwojem sieci sprzedaży, ale także jako współpracownik polsko-brytyjskiej komisji parlamentarnej i współzałożyciel organizacji Polskich Profesjonalistów w Londynie pokaże Ci zasady i niuanse funkcjonowania rynku brytyjskiego oraz możliwości drzemiące w eksporcie.

Program wykładu:

 1. Czy jesteśmy gotowi do eksportu?
 2. Czy eksport się opłaca?
 3. Dlaczego rynek innego kraju nazywany jest obcym?
 4. Kto jest naszym klientem?
 5. Skąd zdobyć wiedzę o lokalnym rynku?
 6. Najczęstsze błędy przy pierwszej sprzedaży.
 7. Ryzyko kursowe i nie tylko.
 8. Współpraca z innymi i mechanizmy wsparcia.

A po wykładzie:

 • Sesja networkingowa i nawiązywanie kontaktów biznesowych
  Ważne: zabierz ze sobą 30-40 wizytówek, aby wymienić się kontaktami!
 • Analiza i omawianie projektów biznesowych uczestników spotkania.
 • Słodki poczęstunek, soki, woda, kawa, herbata, napoje.
 • Uwaga: 5% zysków z Wtorkowych Spotkań Biznesowych
  przeznaczamy na cele charytatywne.

Informacje o prelegencie: ________________________________________________________________

Bartek Wasiewski

Bartek WasiewskiKarierę rozpoczynał w branży morskiej. Pracował dla innych, potem zarządzał własną spółką. W 2004 roku wyjechał do Wielkiej Brytanii, gdzie pracował w korporacjach, zarządzał dużymi projektami, a także doradzał innym firmom. Zajmował się nie tylko swoją ukochaną logistyką, ale rozwijał też sieć sprzedaży dla firmy oferującej polskie produkty B2B na rynku brytyjskim.  Prowadził również w Anglii swoją firmę i sklep w południowym Londynie.

Poza pracą zawodową Bartek intensywnie działał w organizacjach społecznych – jest współzałożycielem jednej z największych organizacji polonijnych w UK – Polish Professionals in London. Współpracował z polsko-brytyjską komisją parlamentarną, pomagał organizować polskie misje gospodarcze do Wielkiej Brytanii, a także brał udział w promocji polskich regionów w Wielkiej Brytanii. W ostatnich latach zasiadał w panelu doradczym burmistrza Londynu jako przedstawiciel emigracji.

Po 9 latach niesamowitych przygód w Wielkiej Brytanii zdecydował się wrócić do Polski. Poza realizowaniem zleceń logistycznych doradza firmom planującym eksport ze szczególnym uwzględnieniem rynku brytyjskiego.
_________________________________________________________________

Jeśli poszukujesz dróg ekspansji i rozwoju swojego biznesu, z pewnością Bartek Wasiewski dostarczy Ci praktycznej, sprawdzonej wiedzy i cennych inspiracji. Zapraszamy we wtorek.

WAŻNE:
Na spotkanie warto zabrać ulotki i wizytówki, celem wymiany i nawiązania nowych kontaktów biznesowych oraz promocji swoich produktów i usług.

Można także zgłosić organizatorom i przekazać do rozdania w trakcie spotkania innym uczestnikom: próbki, gadżety firmowe, bony rabatowe, zniżki, bezpłatne konsultacje, udział we własnych szkoleniach itp. – bowiem Wtorkowe Spotkania Biznesowe to miejsce przyjazne przedsiębiorcom – tu się można, wręcz należy promować!

Spotkanie otwarte, wejściówka: 30 PLN

ZAPRASZAMY!

Zapisz się na newsletter, aby otrzymać informacje
o spotkaniach biznesowych w Warszawie:

[wysija_form id=”1″]

Londyn gate