Jak wiele rzeczy można zrobić mając chęć do działania?

szkolenia i kursy w warszawieZastanawiasz się czasami, co się może wydarzyć?

Twoje życie bywa w pewnych momentach poukładane, wypełnione codziennymi obowiązkami, wręcz monotonne. I kiedy wydaje Ci się, że nic ciekawego nie wydarzy się w najbliższych dniach, tygodniach, czy miesiącach… nagle spotykasz kogoś lub dowiadujesz się o czymś, co zmienia wręcz bieg Twojego życia.

Wydarza się coś, co sprawia, że Twoje życie nie może być już takie samo. Lepiej poznajesz siebie, swoje możliwości, a wtedy muszą wkroczyć zmiany. Wszystko nabiera tempa. Nie możesz się cofnąć, bo nie jesteś już tym samym człowiekiem. Coś się w Tobie wydarzyło, coś się zmieniło, coś popycha Cię do przodu, do działania.

Zastanawiasz się czasami, co może mieć aż tak inspirujący wpływ na Twoje życie?

Według szacunkowych danych ponad 3/4 Polaków ma kłopoty finansowe lub nie jest w stanie spłacać kredytów zaciągniętych na mieszkanie, dom lub samochód. Ci, których stać na spłacanie rat, płacą swoje zobowiązania przez 20 a nawet 30 lat, często balansując na granicy płynności finansowej. Suma zobowiązań spłaconych do banku przekracza z odsetkami nawet trzykrotnie wartość nieruchomości.

W sytuacji, kiedy nie ma sposobności do nauki i praktycznego zastosowania wiedzy o roztropnym wykorzystaniu osobistych pieniędzy, jesteśmy zdani na niekorzystną, a niekiedy tragiczną w skutkach politykę instytucji finansowych. Tymczasem nasze finanse osobiste mogą być nie tylko sposobem na wolne od trosk materialnych życie, ale także drogą do zamożności i finansowego spełnienia.

Jak podejmować skuteczne decyzje finansowe?

Podczas seminarium „Finansowy Ekspert” uczestnicy poznają podstawowe zagadnienia z zakresu finansów, współczesnych instrumentów finansowych, umiejętności wykorzystania kredytów do stworzenia dźwigni finansowej oraz metod inwestowania, porównywania lokat bankowych z różnych instytucji oraz liczenia efektów wzięcia leasingu, czy inwestowania.

Prowadzenie zajęć metodami aktywnymi wraz z pomocą trenerów finansowych daje sposobność do efektywniejszego wykorzystania czasu seminarium. Już podczas kursu większość uczestników przełamuje typowe stereotypy myślowe i błędne przekonania, wynikające głównie z konsumpcyjnego stylu życia, a dotyczące właściwego rozumienia kredytu, odsetek, kapitału, stóp zwrotu i wielu innych mechanizmów finansowych.

Jestem w głębokim szoku

mówiła Magda po jednej z edycji seminariów. To zwrot myślenia o finansach o 180 stopni dodaje inna. Tej wiedzy nikt inny nie naucza, wiem, sprawdziłem..

To nieprawda, że wiedza o narzędziach i instrumentach finansowych:

•    zastrzeżone jest tylko dla najbogatszych
•    jest obarczone ogromnym ryzykiem finansowym
•    wymaga specjalnych zdolności i wielu lat nauki
•    zmusza do zaciągania na wiele lat kredytów hipotecznych.

To są mity!

Jest wiele rzeczy, które w prosty sposób można zrobić! – możecie sprawdzić sami, jak bardzo chęć do działania nie pozwoli wam dłużej marnować czasu.

Chciałabym, aby takie kursy finansowe organizowane były w Wielkiej Brytanii, czy w Szkocji – inspiruje trenerów do działania Magda.

A jak wyglądają kursy oczami innych uczestników?
Sprawdź ich opinie >>

Autor:
Joanna Wiejak

Jak podejmować skuteczne decyzje finansowe?
Tutaj dowiesz się więcej >>