Marek Nadstawny – Kompania Informatyczna

W gronie Partnerów Premium, Klubu Przedsiębiorcy, miło nam powitać Marka Nadstawnego, Prezesa  zarządu Kompania Informatyczna PL. Sp. z o.o.

Marek jest wielbicielem systemów Windows i sieci komputerowych.

Już jako 12-latek po raz pierwszy rozebrał i złożył komputer brata, co nie spotkało się wtedy ze zrozumieniem. Od tego czasu zaczął zbierać używane części, kupować i sprzedawać drożej, by w końcu stworzyć swój pierwszy, własny komputer, który mógł rozkręcać, ulepszać i modyfikować bez niczyjego pozwolenia. Pierwszą sieć komputerową zbudował w 2000 roku we własnym pokoju.

Od tamtej pory wiele się zmieniło, poszedł dalej, zdobywając pracę w IT oraz stale podnosząc kompetencje. Od 2004 roku pracuje w IT, początkowo jako asystent informatyka, potem awansuje i zostaje głównym informatykiem firmy o zasięgu ogólnopolskim, mając zaledwie 22 lata.

Potem otworzył w Warszawie serwis komputerowy, a następnie został administratorem systemów informatycznych w firmie mającej ponad 30 serwerów – rozproszonych w wielu lokalizacjach.

Kolejnymi sukcesami było zdobycie certyfikatów Microsoft Certified Professional, Microsoft Certified Technology Specialist, Microsoft Certified Solutions Associate oraz Microsoft Certified IT Professional w 2013 roku. W połowie 2015 roku uzyskał tytuł Microsoft Certified Trainer.

Od tego czasu prowadzi szkolenia z zakresu Windows Client i Windows Server w autoryzowanym ośrodku szkoleniowym Microsoft – CBSG Polska (www.cbsg.pl). W roku akademickim 2016/2017 wraz z innymi trenerami z CBSG Polska prowadzi specjalizację „Technologie chmury obliczeniowej” w Wyższej Szkole Informatyki Stosowanej i Zarządzania (www.wit.edu.pl). Jest aktywnym członkiem i częstym prelegentem na spotkaniach Warszawskiej Grupy Użytkowników i Specjalistów Windows, działającej przy Microsoft Polska. Był także prelegentem podczas konferencji iTechDay organizowanej w Microsoft Polska.

Mając styczność zarówno z klientami komercyjnymi, jak i instytucjami publicznymi, a także z innymi informatykami i użytkownikami nieinformatycznymi oraz studentami doszedł do wniosku, że usługi outsourcingu IT na rynku wymagają rewolucji i wyznaczenia nowych, dużo wyższych standardów. Stało się to jego misją, dlatego we Wrześniu 2016 otworzył Kompanię Informatyczną, najpierw jako działalność gospodarczą, a następnie Sp. z o.o. Stawia sobie za cel wyznaczanie standardów obsługi informatycznej, zmianę postrzegania informatyków przez Społeczeństwo oraz zbudowanie firmy, która będzie swoim klientom dawać więcej niż tylko serwis komputerowy – będzie im pomagać rozwijać ich biznes.

Prywatnie perkusista, amator-fotograf, wielbiciel podróży i dobrej kuchni. Grał w różnych zespołach heavymetalowych, a wraz z jednym z nich, który założył z kolegami – Scream Maker , wydali płytę w Polsce i w Chinach, a także odbyli wiele tras koncertowych dzieląc scenę z gwiazdami polskiej i zagranicznej sceny heavymetalowej. Pasja komputerowa jednak zwyciężyła i z grania w zespole zrezygnował, obserwuje jednak, jak dalej rozwija się zespół. Poza muzyką – objechał pół Europy i prawie całą Polskę własnym samochodem przy okazji robiąc setki zdjęć. Jego marzeniem jest podróż przez Syberię.

Przeczytaj wywiad z Markiem Nadstawnym >>

Sprawdź ofertę Kompania Informatyczna PL. Sp. z o.o. >>