Wywiad z Bartkiem Ślazykiem, Projekt Wspierania Przedsiębiorczości PWP

Działać wspólnie, aby osiągać coraz bardziej ambitne cele!

Networking to z jednej strony niespieszne budowanie dobrych relacji, a jednocześnie żywioł zmian, który może Cię porwać w nieoczekiwanym kierunku wraz z nowymi kontaktami, pomysłami, nową wiedzą. Z inspiracji wspólną rozmową pojawiają się rozwiązania, otwiera się szersza perspektywa i nowe horyzonty działania.

O współpracy, networkingu i organizacji spotkań biznesowych Joanna Wiejak (Klub Przedsiębiorcy) rozmawia z Bartkiem Ślazykiem (Projekt Wspierania Przedsiębiorczości PWP).

PWP-Wroclaw_2014-07meeting


 Na zdjęciu (pierwszy z lewej): Bartek Ślazyk – koordynator krajowy Projektu Wspierania Przedsiębiorczości PWP, czołowej organizacji kontaktów biznesowych w Polsce, działającej w ośmiu miastach, wyróżnionej prestiżowym srebrnym medalem Kongregacji Przemysłowo- Handlowej Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej za wspieranie MŚP i tytułem „Pozytywista Roku”. 


JW: Dlaczego organizujesz spotkania networkingowe? Jaki był ich początek?

Bartek Ślazyk: Spotkania kontaktów biznesowych organizuję, gdyż przez wiele lat pośredniczyłem w różnych biznesach i pracowałem z pośrednikami (branża budowlana, spożywcza, reklamowa), gdzie zauważono moje umiejętność kojarzenia firm i ludzi. Wykorzystałem te doświadczenia, tworząc Projekt Wspierania Przedsiębiorczości PWP, aby zwiększać zyski wielu przedsiębiorstw, a co za tym idzie i swoje, gdyż w PWP płaci się za wynik współpracy, dzieląc się konkretnymi prowizjami za pomoc.

 

JW: Jakie cele realizujesz poprzez spotkania kontaktów biznesowych i Projekt Wspierania Przedsiębiorczości?

Bartek Ślazyk: Nasza misja jest prosta – zwiększać konkurencyjność i zyski firm, podnosić poziom życia przedsiębiorców, ich pracowników i rodzin. Działać wspólnie, aby osiągać coraz bardziej ambitne cele.

JW: Czym dla Ciebie osobiście jest networking? Jakie osoby przychodzą na spotkania? Czy naprawdę można pozyskać kontrahentów (klientów, dostawców, współpracowników) dzięki networkingowi?

Bartek Ślazyk: Spotkania networkingowe uważam za najlepszy sposób nawiązywania relacji, nie tylko biznesowych. Wynikiem naszych wydarzeń jest wiele wspaniałych znajomości, przyjaźni, a nawet związków, w tym jedne zaręczyny 🙂 Jeśli zaś chodzi o stronę biznesową – w naszej organizacji Partnerzy odnotowali już ponad 1500 współpracy i poleceń biznesowych, wartości kilku milionów PLN. Statystyk Gości naszych spotkań nie notujemy, lecz szacujemy je na kilka tysięcy współpracy i rekomendacji.

PWP-Wroclaw_2014-07

Bankiet kontaktów biznesowych PWP we Wrocławiu

JW: Czy sam uczestniczysz w innych spotkaniach networkingowych? Co sądzisz o współpracy z innymi organizacjami i klubami biznesu?

Bartek Ślazyk: Wiele ciekawych osób poznałem na spotkaniach innych, bardzo wartościowych organizacji, których w Polsce jest wiele (np. Izby Gospodarcze, BNI, projekt Skrzydła Sukcesu). Każda z organizacji ma inny charakter i uważam, że ukierunkowany na rozwój przedsiębiorca powinien być, jeśli nie wszędzie, to na pewno w kilku z nich.

JW: Czy masz konkretne plany związane z projektem PWP na najbliższą przyszłość?

Na najbliższy rok zaplanowaliśmy organizację spotkań kontaktów biznesowych PWP w dziesięciu polskich miastach i zwiększenie zysków firm w nich uczestniczących o co najmniej 10 tys. PLN. Najlepszym natomiast chcemy pomóc w zwiększeniu zysków o 100 tys. PLN, dzięki kontaktom biznesowym, lecz i umiejętnościom, takim jak skuteczna sprzedaż i marketing. Cele długoterminowe, to rozwój naszych klubów w całej Polsce (30-40 miast), a następnie podbój Europy i świata!

JW: Dziękuję za rozmowę. Networking to nie jest z założenia sposób na szybką sprzedaż, ale dobre relacje i wartościowe kontakty z pewnością zaowocują sukcesem. Może to będzie zwiększenie zysków, rozwój bazy klientów,  a może przyniosą efekt w całkiem inny, nieoczekiwany sposób?

ZAPRASZAMY na spotkania i bankiety kontaktów biznesowych PWP.
Najbliższy termin i informacje na stronie:

http://klub-przedsiebiorcy.edu.pl/pwp/?pwp=BANKIET >>

Bartek-Slazyk-z-LBQ

Wywiad z Bartkiem Ślazykiem ukazał się jako fragment artykułu
„Networking – sposób funkcjonowania w świecie biznesu”
w magazynie Law Business Quality no 1. / 04.2014

Button-Kontynuacja

Wywiad przeprowadziła: Joanna Wiejak


Joanna WiejakJoanna Wiejak  jest założycielem Klubu Przedsiębiorcy, doświadczonym organizatorem, managerem i doradcą biznesu. Zorganizowała dotychczas ponad 50 spotkań dla przedsiębiorców, w samym tylko ubiegłym roku 12 konferencji networkingowych z cyklu Panorama Biznesu. Spotkania i wykłady odbywały się w pięknej, artystycznej oprawie Galerii Sztuki Współczesnej Qadrat, a smaczne przekąski wzbogacała degustacja czekoladowego wina. Obecnie współpracuje także jako partner przy organizacji Bankietów kontaktów biznesowych PWP, prowadzi wykłady, pisze artykuły o tematyce biznesowej.