INNOWACYJNE STRATEGIE PRZYWÓDZTWA W FIRMIE. Jednostka spójna jak zespół, zespół silny jak jednostka.

.Akademia Doradcy w ramach cyklu WTORKOWE Spotkania Biznesowe zaprasza na:

Wtorek, 4. grudnia 2012,
godz. 18:00-21:00

Adres spotkania:
Warszawa, ul . Smolna 40 sala 110 (I p.)
(róg Nowy Świat / Al. Jerozolimskie)

.

Temat:

Innowacyjne STRATEGIE PRZYWÓDZTWA w firmie.
Jednostka spójna jak zespół, zespół silny jak jednostka.

– Spotkanie rozpoczynamy o 18:00 kawą, herbatą, chwilą rozmowy.
– Przyjdź 10 minut wcześniej, aby dokonać rejestracji.
– Wykład zaczyna się ok. 18:15.

Główny cel spotkania:

Umiejętność przewodzenia sobie, jednostkom i zespołom w epoce pracownika opierającego się na wiedzy.

„Problem polega na tym, że obecnie menadżerowie nadal stosują model kontroli z epoki przemysłowej w odniesieniu do pracowników opierających się na wiedzy…To zdumiewające odkrycie… Żyjemy w epoce pracownika opierającego się na wiedzy, ale kierujemy naszymi organizacjami według modelu autorytarnego z epoki przemysłowej, który całkowicie uniemożliwia uwolnienie ludzkiego potencjału.”

Program wykładu:

 1. Przywództwo a zarządzanie –
  dwa sposoby tworzenia.
 2. Coaching zespołowy i indywidualny –
  nowatorskie narzędzia przewodzenia.
 3. Coaching przez duże „C”
 4. Metoda Aktywnego Planowania Strategii
  jako innowacyjne narzędzie motywowania zespołu.
 5. Praca na poziomie tożsamości i misji
  dla zespołów i jednostek.

A po wykładzie:

 • Sesja networkingowa i nawiązywanie kontaktów biznesowych
  Ważne: zabierz ze sobą 30-40 wizytówek, aby wymienić się kontaktami!
 • Analiza i omawianie projektów biznesowych uczestników spotkania.
 • Słodki poczęstunek, soki, woda, kawa, herbata, napoje.
 • Uwaga: 5% zysków z Wtorkowych Spotkań Biznesowych
  przeznaczamy na cele charytatywne.

Informacje o prelegentach: ________________________________________________________________

Ida Dymowska – Liber

Ida Dymowska-LiberTrener Biznesu, Trener Europejski, Międzynarodowy Trener NLP certyfikowany przez International Accociattion for Neuro – Linguistuc Programing, Coach, Trener metody Transforming Communication, certyfikowany przez Dr Richarda Boltstada.

Moja misja: „Pomagam innym odkryć to, co dla nich najważniejsze, zaskakując nowatorska treścią i nieznana dotąd na świecie – formą szkoleń”

Dyplomowany Trener Biznesu i Trener Europejski, Międzynarodowy Trener NLP, licencjonowany Trener Transforming Communication, Coach. Uczyła się bezpośrednio u Roberta Diltsa i Richarda Bolstada (Guru coachingu).

Absolwentka Wyższej Szkoły Zarządzania i Biznesu w Gdyni, Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu i Akademii Wychowania Fizycznego Gdańsku. W swojej karierze zawodowej była trenerem sportowym, dziennikarką radiową, handlowcem, menedżerem i dyrektorem generalnym. Od 12 lat prowadzi szkolenia z rozwoju umiejętności przywódczych i osobistych (wywieranie wpływu, przywództwo, komunikacja, coaching, motywowanie i inspirowanie itp.).

Korzysta z metod wypracowanych w oparciu o terapię kognitywną, metodologię NLP i Metodę Aktywnego Budowania Strategii (MAPS). Często po szkoleniach wspiera klientów poprzez coaching. Coaching to dla niej przede wszystkim poszukiwanie rozwiązań – nie terapia. To pomoc w uruchomieniu nie odkrytych zasobów i potencjału klienta. Rozpoznanie odbywa się poprzez ustalenie struktury strategii myślenia osoby coachowanej i określenie strategii skutecznych. Najważniejsze, że klient odkrywa to sam, Coach jedynie towarzyszy mu w tym procesie, prowokując do odkryć…

W pracy z klientem dąży do zmian na poziomie przekonań i tożsamości, co w metodologii stworzonej  przez  R. Diltsa, uważa się za coaching przez „duże C”. Okazuje się bowiem, że takie podejście jest zdecydowanie skuteczniejsze od pracy w obszarze zdolności i umiejętności.

Szkoliła m.in. PPHU Izopol S.A., Instal-Projekt Sp.  J.,  Stovit Sp. z o.o., Zakłady Mięsne Viola, PPH Gąsior Sp. z o.o. (folie), Hydro-Vacuum S.A. (pompy), Pneumat System, Partek Paroc Polska Sp. z o.o. (wełna mineralna), Bank BPH, Bank PKO S.A., Hotele21 Sp. J.,  Instytut Kreatywności i Rozwoju, Europejską Grupę Doradczą, Fundację edukacji Ekonomicznej, Uniwersytet Adama Mickiewicza, Polimex Mostostal, Dr zdrowie, Sealed air, Billa, Telekomunikacja Polska S.A, Comercial Union, Compensa, Lactalis Polska, Avon Cosmetic, Peggy sage, Thalgo, Polimex Mostostal, Billa, Grupa Waspol, Dr Zdrowie, PTC Era, Sealed Air,PKO BP, Bank BPH, MSP, a także urzędników administracji państwowej, m.in.; Urzędy Miasta, Urzędy Gminy, Urzędy Skarbowe.

_________________________________________________________________

Fragment publikacji Idy Dymowskiej-Liber na temat przywództwa:


…”Stephen Covey napisał kiedyś, że Wizja, Dyscyplina i Pasja rządzą światem. Kiedy dodamy do tego Sumienie, pojawiają się postaci przywódców, którzy pozostawili „trwałe dzieła”. Rozumiem dziś również, że dopiero przepracowanie swoich słabości, daje możliwość dostrzeżenia w ludziach pełnego potencjału.
Kiedy mamy Wizję, pozwalającą na dostrzeżenie możliwości w zespole, w projektach, sprawach, rzeczach – oznacza to, że rozwijamy inteligencję umysłową.
Dyscyplina jest nam potrzebna aby znaleźć siły na realizację wizji. Dzięki niej radzimy sobie w trudnych momentach i potrafimy okiełznać brutalną rzeczywistość, by z zaangażowaniem pomimo wszystko doprowadzać sprawy do końca. Jeśli jesteśmy zdyscyplinowani i trwamy przy swoim – oznacza to że rozwijamy inteligencję fizyczną.
Z Pasji płynie moc przekonywania innych. Pasja to zapał, to pragnienie tworzenia czegoś i wiara w głęboki sens tego tworzenia. Pasja pomaga utrzymać dyscyplinę. Pasja pojawia się gdy odnajdujemy głęboki sens w dążeniu do celu i kiedy wszystko co jest w nas – pomaga nam ten cel realizować. Pracujemy z Pasją, gdy odnajdujemy swoją misję i działamy w zgodzie z nią. Aby odkryć swoją  misję, należy umieć się zatrzymać…
Można w tym celu pobyć w ciszy i wsłuchać się w to, co nam w „duszy gra”…
Lawrens van der Post, ujął to następująco:
”Dopóki nie wsłuchasz się w to, co marzy za pośrednictwem ciebie, innymi słowy, dopóki nie odpowiesz na pukanie do drzwi w ciemnościach – nie będziesz mógł przenieść tej chwili w czasie, w którym jesteśmy uwięzieni, z powrotem na poziom, na którym trwa wielki akt stworzenia.”
Trzeba mieć odwagę, aby odpowiedzieć na pukanie do drzwi. Odwaga zaś, nie jest brakiem lęku, ale robieniem czegoś pomimo lęku. Jeśli umiesz robić coś, pomimo lęku, zatrzymać się i odkrywać misję, gdy potrafisz oddać się pracy, która łączy się z Twoim talentem i pasją – oznacza to że rozwinąłeś inteligencję emocjonalną.
Sumienie mówi nam co jest dobre, a co złe. To zmysł moralny. Opiera się na świadomości  zasad, które są niezmienne. Jeśli żyjesz zgodnie z nimi, budujesz trwale i pozostawiasz coś po sobie. Jeśli je łamiesz, kiedyś twoje dzieła upadną. Pokazuje nam to historia ludzkości.
Sumienie, ten cichy, wewnętrzny głos człowieka jaskrawo kontrastuje z życiem zdominowanym przez ego. Ego jest bowiem tyrańskie, dyktatorskie i despotyczne. Sumienie łączy się z odpowiedzialnością, prawością i skromnością. Jest również przejawem rozwiniętej inteligencji duchowej. To właśnie sumienie mówi nam że wartość mają zarówno cele jak i środki. Nasze wybory zaś powinny być zgodne z nauką Kanta, nie Machiavellego. Sumienie przekształca pasję, we współczucie. Rodzi szczerą troskę o innych, sympatię i zrozumienie dla nich.
Kiedy rozwijasz cztery rodzaje inteligencji – panujesz nad sobą. Poznajesz swoją naturę i powoli coraz lepiej przewodzisz sobie. A kiedy już to masz – inni podążają za Tobą, bo Ci wierzą, bo Cię szanują, bo Cię kochają.  Bo zarażasz ich pasją, inspiracją i energią. Dajesz im wiarę w swoje siły.  Kiedy udaje Ci się do tego doprowadzić, powstaje potężny efekt synergii i potęga Twojej organizacji wzrasta. I jeśli to osiągnąłeś – to wiesz po co.
Paradygmaty, tak jak tradycje, zmieniają się powoli – bo nie lubimy zmian. Zmiana jest jednak naturalnym prawem wszechświata i coraz częściej dostrzegamy w niej szansę na rozwój. Ewolucja po prostu trwa. Dlatego właśnie – przywództwo nie jest dzisiaj alternatywą. Przywództwo nie jest  jedynie alternatywą – mogłabym dodać, bo stało się koniecznością.
Ludźmi nie można zarządzać – ludziom będzie się przewodzić.
W epoce, która nadchodzi i którą nazywa się epoką mądrości, wysoka skuteczność nie jest już kwestią wyboru, a ceną wejścia do gry. Żeby zaś w tej grze pozostać, prosperować, wprowadzać nowatorskie rozwiązania  – trzeba więcej niż skuteczności. Doskonalenie i przewodzenie w nowej rzeczywistości wymaga wielkości – wyzwolenia pasji i nowego sposobu myślenia, nowego punktu widzenia, nowego paradygmatu, nowych  umiejętności, nowego zestawu narzędzi
„Chwile niezwykłego piękna, wzbudzają emocje, które potrafią przeniknąć nawet najgrubszą skórę i największy cynizm. Wyzwalane są endorfiny. Ustępuje napięcie. Energie, wewnętrzna i zewnętrzna, przepływają i łączą się. Przeżycie to jest nie tylko łagodne i spokojne, ale ma też siłę i moc twórczą natury i wszechświata.
Wywoływanie i świadoma praca nad tymi chwilami połączenia, to ćwiczenie tego, co można byłoby nazwać „duchowymi mięśniami” i duchową inteligencją. Co mam na myśli mówiąc „duchowe”? Mam na myśli po prostu tę rzeczywistość i sferę, która jest większa, bardziej twórcza, bardziej kochająca, bardziej potężna, bardziej wizjonerska, mądrzejsza, bardziej tajemnicza niż materialistyczna, codzienna ludzka egzystencja.”

Wiliam Bloom
„Uważam, że jest bardzo prawdopodobne, iż za kilkaset lat, gdy nasze czasy będą opisywane z odległej perspektywy, najważniejszym wydarzeniem, o którym historycy będą pamiętać, nie będzie rozwój technologii, Internetu, handlu elektronicznego, lecz nie mająca precedensu zmiana kondycji człowieka. Po raz pierwszy – i rozumiem to dosłownie – coraz większe rzesze ludzi mogą dokonywać wyborów. Po raz pierwszy ludzie muszą kierować własnym życiem. I jesteśmy do tego kompletnie nieprzygotowani.”
Peter F. Drucker

_________________________________________________________________

Zapraszamy serdecznie na Wtorkowe Spotkanie Biznesowe.

WAŻNE:  Na spotkanie warto zabrać ulotki i wizytówki, celem wymiany i nawiązania nowych kontaktów biznesowych oraz promocji swoich produktów i usług.

Można także zgłosić organizatorom i przekazać do rozdania w trakcie spotkania innym uczestnikom: gadżety firmowepróbki, bony rabatowe, zniżki, karnety, bezpłatne konsultacje, udział we własnych szkoleniach itp. – bowiem Wtorkowe Spotkania Biznesowe to miejsce przyjazne przedsiębiorcom – tu się można, wręcz należy promować!

Potwierdź swój udział w spotkaniu mailem,
lub telefonicznie:

Joanna Wiejak
akademia@akademia-doradcy.pl
mobile: +48 722142474

Spotkanie otwarte, wejściówka: 30 PLN
(zapłacić można gotówką
na miejscu spotkania lub przelewem).

Zapraszamy.

– Czym są WTORKOWE Spotkania Biznesowe? >>
– Historia naszych dotychczasowych spotkań >>

GRATIS! Chcesz otrzymać wartościową książkę za polecenie Wtorkowych Spotkań? Zajrzyj proszę na stronę z gotowym tekstem Zaproszenia:

Wyślij ZAPROSZENIE znajomym >> Okladka-Wtorkowe ///

ZAPRASZAMY co WTOREK!

Ps. Zapisz się na newsletter, aby otrzymać informacje o terminach kolejnych WTORKOWYCH Spotkań Biznesowych w Warszawie:

Zgadzam się z Polityką Prywatności

Uwaga: 5% zysków z Wtorkowych spotkań jest przekazywana na cele charytatywne.