Najważniejszy czynnik, od którego zależy Twoja finansowa przyszłość

Harv Ecker Umysł MilioneraPowiedz mi – co jesteś w stanie zrobić, aby posiadać wystarczająco dużo pieniędzy i  żyć tak jak tego naprawdę pragniesz?

Czy masz odpowiedniego „siebie”, na którym mógłbyś polegać?

Niestety, w kwestii finansów większość ludzi nie ma. Brakuje im finansowej edukacji, wiedzy i umiejętności, by budować majątek. Aby osiągnąć sukces w dzisiejszej sytuacji ekonomicznej, musisz odkryć siebie na nowo.

Czy zastanawia Cię, dlaczego niektórym budowanie majątku przychodzi tak trudno, a innym ze znacznie większą łatwością?

Dzieci nie przychodzą na świat z określonym nastawieniem wobec pieniędzy… ale uczą się tego nastawienia. Uczą od rodziców i otoczenia (a badania wskazują, że otaczamy się zazwyczaj ludźmi podobnymi do nas). Wszyscy zostaliśmy nauczeni tego, jak się „robi” pieniądze”, a jeszcze częściej, jakie to trudne i że ich się zrobić nie da – często przez ludzi, którzy albo sami ich nie mieli, albo mieli związane z nimi problemy emocjonalne, czy złe nawyki.

Rodzice, rodzina, sąsiedzi, znajomi, nauczyciele, ich opinie są dla nas ważne. Ich sposób myślenia został jednak przeniesiony automatycznie na nas. Nasiąknęliśmy nim od najmłodszych lat jak gąbka i niepostrzeżenie stał się także naszym sposobem myślenia i traktowania pieniędzy.

Jednym słowem, jesteśmy „zaprogramowani” na to, by zarabiać tyle, ile zarabiamy i mieć majątek oraz dochody, jakie mamy.

Umysł Milionera

Chcesz, czy nie, masz teraz w sobie ten program by odnosić sukcesy lub nie,
wierzyć w siebie lub mieć niskie poczucie wartości, zarabiać z łatwością lub mieć kłopoty z pieniędzmi, martwić się o nie codziennie i walczyć o przetrwanie lub w ogóle się nimi nie przejmować.

Niestety, zła wiadomość jest taka, że te wszystkie przekonania wchodzą nam w nawyk. Prawdopodobnie nic się nie zmieni się do końca Twojego życia… chyba jednak, że coś z tym zrobisz!

 

Odkryj, czego musisz się nauczyć, aby przetrwać, rozwinąć skrzydła i opanować wewnętrzną sztukę budowania majątku:

Button_zarezerwuj